ZEYTİNBURNU RUMELİ TÜRKLERİ DERNEĞİ ŞEHİTLERİMİZE İTHAFEN MEVLİD-İ ŞERİF OKUTTU.

Başkanlığını Mehmet Ali VATANSEVER’in yaptığı Zeytinburnu Rumeli Türkleri Derneği, İdlib’de şehit edilen askerlerimizin yanısıra vatan topraklarımızın ve dinimizin bütünlüğünü korumak için şehadete ererek ebediyete intikal eden gazilerimiz, komutanlarımız, askerlerimiz, kolluk kuvvetlerimiz, öğretmenlerimiz ve sivil halkımızın manevi ruhlarına ithafen dernek lokalinde Mevlid-i Şerif okutturdu.
Güzel Mescit İmam-ı Hatibi Osman AŞIK, Köşeli Cami İmam-i Hatibi Sinan ÇULLU ve Köşeli Cami Müezzini Alaattin AKILMA, Mevlid-i Şerif’de Kuran-ı Kerim Tilavetleri, ilahiler ve dualar okumak için bir araya geldiler.
Programa Zeytinburnu Belediye Bşk Ömer ARISOY, Bşk. Yardımcısı Hurşit BEKAROĞLU, İYİ Parti Zeytinburnu İlçe Bşk. Hasan HOŞBEN, İYİ Parti Belediye İlçe Meclis Üyesi Mustafa GÜRELER,
AK Parti Zeytinburnu Belediye İlçe Meclis Üyeleri Cüneyt TEZCAN ve Rıdvan DURMAZ, CHP Zeytinburnu Belediye İlçe Meclis Üyeleri Şemsettin LOKLAR ve Selamettin YENİYOL, AK Parti Zeytinburnu Yerel Yönetimlerden Sorumlu Yunus BAŞKAN, CHP Zeytinburnu Sağlık İşlerinden Sorumlu Bşk. Yardımcısı Şaban ŞENTÜRK, CHP İl Genel Meclisi eski Üyesi Yaşar DİNDAR,, Çırpıcı Mahalle Muhtarı Mustafa ÇALIŞKAN, Beştelsiz Mahalle Muhtarı Bekir Yavuz, RUTEV Yönetim Kurulu Üyeleri Selahattin YENİYOL, Celal ŞENTÜRK ve Enver AKMAN, Zeytinburnu Rumeli Köprülüler Dernek Başkanı Vedat VARDAR, YAKİMDER Bşk. Kadir ŞENGÜL, Rumeli Halk Türküleri Sanatçısı Fuat ERENOĞLU, Yıldız Spor Kulübü eski Başkanları Kani ŞEN, Nazmi CANTÜRK ve Sami CANTÜRK ile Yönetim Kurulu Temsilcileri, Rumeli Türkleri Federasyonu Gençlik Kolları Bşk Gökhan AKSOY, Verde Turizm Ltd. Şti, Koordinatörü Sabri ŞENTÜRK, Zeytinburnu Rumeli Türkleri Derneği Yönetim Kurulu ve diğer üyeler iştirak ettiler. Mevlid’i Şerif sonrasında katılımcılara ikram sunumları yapıldı.
MEHMET ALPAY.

Bir cevap yazın