TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışması’nda Yusuf Kaan Güreler Kimya dalındaki “Kitosan Kurkumin ve Zeytin Yaprağı Ekstratkı Anti Bakteriyel Yenilebilir Gıda Ambalajı” projesi ile Bölge 1.si oldu.

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa Bölge Yarışmasında
Kültür Koleji Fen Lisesi,öğrencisi Yusuf Kaan GÜRELER & Eren Uzunöz
Kimya dalındaki “Kitosan Kurkumin ve Zeytin Yaprağı Ekstratkı Anti Bakteriyel Yenilebilir Gıda Ambalajı” projesi ile Bölge 1.si oldu.

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölge sergisine Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul’dan toplam 100 proje davet edildi. Bu 100 projenin 87’si İstanbul’a aittir.
TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Asya Bölge sergisine Sakarya, Düzce, Kocaeli ve İstanbul’dan toplam 100 proje davet edilmiştir. Bu 100 projenin 54’ü İstanbul’a aittir. Sergilere İstanbul’dan toplam 1. 294 başvuru yapılmıştır. 141 proje bölge sergisine davet edildi.
Açılan sergilerde farklı illerden gelen öğrenciler biyoloji, coğrafya, matematik, fizik, kimya, değerler eğitimi, psikoloji, sosyoloji, tarih, teknolojik tasarım, Türk dili ve edebiyatı ile yazılım alanındaki projelerini sergiledi.
Serginin açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, TÜBİTAK tarafından her yıl düzenli gerçekleştirilen yarışmanın temel amacının, genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmek olduğunu söyledi
TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Avrupa Bölge sergisi ödül töreni İTÜ Maslak yerleşkesinde gerçekleştirildi.
#Tübitak51LiseÖğrencileriAraştırmaProjeleriİstanbulAvrupaBölgeYarışması
#Tübitak51LiseÖğrencileriAraştırmaProjeleriİstanbulAvrupaBölgeYarışmasıÖdülTöreni
#Tübitak

Bir cevap yazın